2022-06-30
Виготовлення календарів у друкарні
З поширенням мобільних телефонів та інших електронних пристроїв необхідність завжди мати при собі паперовий календарик відпала. Тому сучасні календарі – це не так необхідний, як іміджевий та дизайнерський аксесуар. Їх вішають на стіну як прикрасу або ставлять на стіл як елемент декору, їх зберігають як нагадування про приємне партнерство. Календарі відносяться до найпопулярніших корпоративних сувенірів, а також є популярним рекламним носієм, адже вони залишаються перед очима адресата цілий рік. Водночас важливо продумати дизайн календаря так, щоб він не набрид за рік і щоб саме його адресат вибрав серед десятків інших, презентованих йому на Новий Рік.
Календар як поліграфічний виріб може бути представлений у кількох формах, кожна з яких має свої особливості та призначення:
- настінний календар-плакат – виконаний у вигляді одного аркуша, на якому зображення поєднується з календарною сіткою. Виготовляється зазвичай у форматах А3 або А4 повнокольоровим одностороннім друком з паперу, щільністю 150-300 г/м2. Засоби післядрукарської обробки до календарів-плакатів застосовуються рідко (хіба що ламінація), тому вартість такої продукції дуже приваблива;
- настінний перекидний календар – багатосторінковий виріб, де на кожен місяць або кілька місяців відведено окрему сторінку. Складається з картонної підкладки, пружини, ригеля та сторінок, яких може бути або 7 (при двосторонньому друку), або 13 (при односторонньому друку). Найбільш поширені формати – від А1 до А4. Тип паперу обирається залежно від вимог готової продукції. Для іміджевих календарів це може бути і елітний дизайнерський папір, для рекламної продукції найчастіше вибирають просту крейдовану середню щільність. Настінний перекидний календар має широкі рекламні можливості та надає дизайнерам велике поле для діяльності, дозволяючи реалізувати складніші концепції;
- квартальний календар – найпоширеніший для використання в офісах тип календаря, який дозволяє здійснювати планування відразу на три місяці, а завдяки зручному формату та великій календарній сітці його добре видно з дальньої відстані (до 30 метрів). Квартальний календар складається із 4 блоків, скріплених трьома пружинами. Верхній блок – це картонний постер, розміром 310х145 мм (можливі інші розміри), на якому друкується обране дизайнерами зображення, логотип та координати компанії, а також інша рекламна інформація. Він виконується з картону щільністю від 350 г/м2. Нижче йдуть три 12-сторінкові календарні блоки з відривними сторінками. Кожен блок скріплений пружиною і розташований на картонній підкладці, на якій закріплюється курсор, що пересувається, з червоним віконцем. Сторінки виготовляються з крейдованого або некрейдованого паперу, щільністю близько 170 г/м2;
- настільний перекидний календар, який має всі властивості настінного при більш компактних розмірах і дещо іншій формі, необхідної для стійкості календаря. Основа календаря виконується з картону (щільність – від 350 г/м2), а перекидні сторінки – з крейдованого або офсетного паперу;
- настільний календар-будиночок – економічний та практичний виріб, у якому простота поєднується з ефективністю. Цей календар виробляється як цільний аркуш картону (щільність – від 350 г/м2) на який з одного боку нанесено зображення і календарна сітка. Шляхом вирубки листу надається потрібна форма. Також заздалегідь проробляються заглиблення у місцях згину та кріплення-замок, щоб надалі легко надати календарю необхідної форми. Цей тип календарів простий у виготовленні і виглядає дуже оригінально, завдяки чому він користується високим попитом.
- кишеньковий календарик – це, по суті, та сама листівка, тільки виконана на картоні, тому детально зупинятись на цьому виді календарів ми не будемо.
Характеристики друку календарів
Тип друку: цифрова (коли оперативність важливіша за якість, а тираж мінімальний) або офсетна (при середніх та великих тиражах високих вимог до якості друку).
Формат: будь-який, від А1 до кишенькових календариків.
Кількість сторінок: 1 (у настінних календарях), 7 або 13 (у перекидних).
Папір: від крейдованого до дизайнерського, від тонкого офсетного до щільного картону.
Кольоровість: як правило 6+0 (односторонній повнокольоровий друк), крім перекидних календарів, де зображення наноситься з двох сторін листа.
Мінімальний тираж: залежить від типу календаря.
Спосіб навивки: на пружину, пластикову чи металеву, будь-якого кольору.
Спосіб кріплення на стіні: кільце-пікколо або ригель.
Види післядрукарської обробки: УФ-лакування, бігівка, вирубка, тиснення, конгрев, перфорація та ін.
Якими можуть бути календарі?
Основні види календарів ми вже розглянули, тому зараз тільки підсумуємо:
- залежно від місця розташування календарі бувають: кишенькові, настільні та настінні;
- по конструкції – календар-будиночок, перекидний, квартальний та листовий;
- за призначенням – рекламні, іміджеві, корпоративні, POS-матеріали.
Окремою групою можна виділити нестандартні моделі – календарі-пірамідки, календарі-закладки, магнітні календарі тощо